جشنواره کن 2011 با فیلم جدید وودی آلن آغاز می‌شود

کمدی رومانتیک «نیمه‌شب در پاریس» شصت و چهارمین جشنواره فیلم کن را افتتاح می‌کند که 11 تا 22 مه در جنوب فرانسه برگزار می‌شود.

کمدی رومانتیک «نیمه‌شب در پاریس» شصت و چهارمین جشنواره فیلم کن را افتتاح می‌کند که 11 تا 22 مه در جنوب فرانسه برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرآنلاین، گروهی بازیگر سرشناس شامل اوون ویلسن، ریچل مک‌آدامز و ماریون کوتیار در فیلم جدید وودی آلن بازی می‌کنند که سال 2010 در پاریس فیلمبرداری شد.

کتی بیتس، آدرین برودی، مایکل شین و کارلا برونی-سارکوزی همسر رئیس جمهور فرانسه دیگر بازیگران «نیمه‌شب در پاریس» هستند که داستان آن در سال‌های 1920 روی می‌دهد و درباره خانواده‌ای است که سفری کاری به پاریس زندگی آنها را از این رو به آن رو می‌کند.

وودی آلن 75 ساله نیز مانند رابرت دنیرو که ریاست هیئت داوران بخش مسابقه اصلی جشنواره کن 64 را به عهده دارد، در فرانسه و فراتر از آن در اروپا چهره‌ای بسیار محترم است.

تی‌یری فرمو مدیر عامل جشنواره کن، گفت: «"نیمه‌شب در پاریس" یک نامه عاشقانه فوق‌العاده به پاریس است.»

او افزود: «این فیلمی است که وودی آلن در آن نگاهی عمیق‌تر به مضامینی دارد که در چند فیلم آخر خود مطرح کرده است. ارتباط ما با تاریخ، هنر، لذت و زندگی. چهل و یکمین فیلم بلند آلن بار دیگر منبع الهام او را نشان می‌دهد.»

«نیمه‌شب در پاریس» یکی از سه فیلمی است که با قرارداد بین شرکت گراویر پروداکشنز متعلق به آلن با مدیاپرو در بارسلونا ساخته ‌شده است.

وودی آلن سال 1978 برای فیلم «آنی هال» جوایز اسکار بهترین کارگردان و بهترین فیلمنامه غیراقتباسی را دریافت کرد و در 1987 هم با «هانا و خواهرانش» برنده اسکار بهترین فیلمنامه غیراقتباسی شد.

او در دوره قبل جشنواره کن نیز با فیلم «با یک غریبه سبزه قدبلند آشنا می‌شوی» در بخش خارج از مسابقه حضور داشت.

پیش از این از «پاندای کونگ‌فوکار 2» با صدای آنجلینا جولی، جک بلک، داستین هافمن و جکی چان به عنوان یکی از کاندیداهای احتمالی برای افتتاح جشنواره کن 2011 یاد می‌شد.

/ 0 نظر / 6 بازدید